Přes bariéry s policií

Popis

Sportovně charitativní akce, která je určena pro přihlášené školy ve Středočeském kraji. Umožní studentům maturitních ročníků vyzkoušet si fyzické testy, které jsou jednou z podmínek přijetí do služebního poměru Policie České republiky. Za každé úspěšné složení fyzických testů bude generálním sponzorem složena finanční částka určená handicapované osobě ze středočeského regionu.

Od 10. září 2019 pokračujeme s dalšími sportovně charitativními dny. V tomto pololetí bude vybraná finanční částka určená Pavlovi (25 let), který je po vážném úrazu na motorce po operaci páteře a finanční částku potřebuje na rehabilitační přístroj a rehabilitace, aby se znovu mohl postavit na vlastní nohy.

 

Příběh Pavla:

Pavel od dětství velmi rád sportuje. Nejprve ho zajímaly bojové sporty, později se začal věnovat i motokrosu. Začínal jezdit na polních cestách a již v deseti letech závodil na svém prvním stroji Yamaha 85. Také závodil pod licencí AČR-MOTUL CUP, kdy v roce 2018 vybojoval pěkné druhé místo a to dokonce ve dvou prestižních seriálech. Při posledním závodě v Jiníně u Strakonic měl však ošklivý pád, po kterém následoval rychlý převoz vrtulníkem do FN Motol v Praze a operace krční páteře. Aby došlo ke správnému držení hlavy, musel podstoupit další operaci. V současné době se Pavel vrátil z Rehabilitačního ústavu Kladruby a čeká ho největší životní závod – znovu se postavit na vlastní nohy.

Pavel pevně věří, že i tento závod sám se sebou vyhraje, protože si život bez sportu nedovede představit. Aby se však znovu mohl postavit na nohy, musí pravidelně cvičit. Finanční podporu potřebuje proto na rehabilitace a rehabilitační přístroj, který napodobuje chůzi, jehož pořizovací cena je však dosti vysoká.

 

 

 

 

 

Cílová skupina

- studenti maturitních ročníků středních škol a středních odborných škol

 

Doba realizace

školní rok 2019/2020

Partneři projektu

Policie České republiky, Krajské ředitelství policie Středočeského kraje

Středočeský kraj

Konto Bariéry - Nadace Charty 77

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR - 211

 

 

DALŠÍ INFORMACE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.