Přes bariéry s policií

Popis

Sportovně charitativní akce, která je určena pro přihlášené školy ve Středočeském kraji. Umožní studentům maturitních ročníků vyzkoušet si fyzické testy, které jsou jednou z podmínek přijetí do služebního poměru Policie České republiky. Za každé úspěšné složení fyzických testů bude generálním sponzorem složena finanční částka určená handicapované osobě ze středočeského regionu.

Od 26. února pokračujeme s dalšími sportovně charitativními dny. V tomto pololetí bude vybraná finanční částka určená Jirkovi (28 let), který je po amputaci pravé ruky o kterou přišel v důsledku onkologické léčby a finanční částka by byla použita na bionickou (robotickou) riku.

 

Příběh Jirky:

Jirka má po amputaci pravé ruky v důsledku onkologického onemocnění a shání finance na bionickou (robotickou) ruku. Od roku 2010 měl mnohonásobnou recidivu nezhoubného kostního nádoru v pravé ruce, přičemž trpěl permanentními bolestmi a absolvoval několik operací. V roce 2017 utrpěl zlomeninu levé kosti pažní, u které bylo nutné operační řešení s trvalou fixací titanovou dlahou. Hojení této zlomeniny bohužel způsobilo změnu kostního nádoru v pravé ruce, který se stal zhoubným. Protože nebyla možná rekonstrukce ruky, lékaři ji museli Jirkovi v zápěstí amputovat. Momentálně Jirka vlastní kosmetickou protézu, která neplní žádnou funkci, a přál by si bionickou ruku, která mu zlepší kvalitu života.

Předpokládaná cena této protézy je cca 750 tisíc - s tím, že cca 400 tis. už se podařilo sehnat.

 

 

 

Cílová skupina

- studenti maturitních ročníků středních škol a středních odborných škol

 

Doba realizace

školní rok 2018/2019

Partneři projektu

Policie České republiky, Krajské ředitelství policie Středočeského kraje

Krajský úřad Středočeského kraje

Konto Bariéry - Nadace Charty 77

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR - 211

 

 

DALŠÍ INFORMACE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.